سلامت و تندرستی

استرس یکی از علل اصلی دیابت!

متخصص دیابت با اشاره به اینکه اضطراب سبب ترشح هورمون کورتیزول و ماندگاری این هورمون درخون باعث افزایش قند می شود گفت: دیابتی ها ۲ برابر در معرض این خطرند و باید از اضطراب به شدت دور باشند.

به گزارش آکاایران:

stress-reasons-diabetes

آکاایران: تأثیر اضطراب در افزایش قند خون

مهریار خسروشاهی در مورد تأثیر استرس بر افزایش قند خون اظهار داشت: استرس باعث ترشح هورمونی بنام کورتیزول شده که ماندگاری این هورمون در خون باعث افزایش قند می شود.

 

وی افزود: در این حالت انسولین نمی تواند قند را به سلول ها برساند و بدن این حالت را مثل یک حالت استرسی می داند و دوباره کورتیزول ترشح می کند البته دیابتی ها دو برابر در معرض این خطرات هستند و باید از استرس به شدت دور باشند.

این متخصص دیابت به بیان اینکه برای کاهش استرس با روش خوردن غذا می توانید مواد غذایی استرس را تا حدودی کاهش دهید، عنوان داشت: ماست، شکلات تلخ، مرکبات، بادام، کلم بروکلی، سیر و چای در این رابطه می تواند موثر واقع شود.

خسروشاهی به ۸ روش مفید کاهش استرس اشاره کرد و گفت: از قطع ارتباط با دیگران احساس گناه نکنید، تا زمانی که موضوعی برای نگرانی ندارید نگران نباشید و وسیله ای که دارید دوباره نخرید همچنین فکر نکنید که همیشه باید در حال انجام کاری باشید.

وی بیان داشت: حتما از تعطیلات تان استفاده کنید و حتی اگر می توانید دور هم با دوستان جمع شوید و بگویید و بخندید، همچنین به هیچ وجه خود را با کسی مقایسه نکنید و فقط خود را با یک هفته پیش خود مقایسه کنید و در صورت نداشتن پیشرفت، تغییراتی در خود ایجاد کنید.

این متخصص دیابت ادامه داد: تمام زندگی خود را روی یک شخص یا یک اتفاق سرمایه گذاری نکنید و یادمان باشد زندگی بدون مشکلات هیچ معنی نخواهد داشت پس با هر توانایی مالی مشکلات با ما هستند و وقتی از پس یک مشکل برمی آییم، لذت می بریم.

امتیاز دهید post
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا