پوست و مو

لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو و پیشانی یکی از روش‌هایی است که برای بهبود شکل و ظاهر پیشانی و ابروها به کار می‌رود. این روش به دلیل سادگی و اثربخشی آن، در دنیای زیبایی و آرایش بسیار محبوب است. با محبوب ترین ها همراه باشید تا به طور کامل با مزایا و معایب لیفتینگ آشنا شوید.

لیفت ابرو چیست؟

در لیفت ابرو، با تزریق بوتاکس به عضلات پایین چشم و چهارچوب ابرو، این عضلات به طور موقت فعالیت کمتری دارند و به همین دلیل پوست ابروها بلندتر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. بوتاکس یک ماده شیمیایی است که عضلات را به طور موقت فلج می‌کند و باعث کاهش چین و چروک‌های پوستی می‌شود.

لیفت پیشانی چیست؟

در لیفت پیشانی نیز، با تزریق بوتاکس به عضلات پیشانی، این عضلات به طور موقت فعالیت کمتری دارند و پوست پیشانی بلندتر و صاف‌تر به نظر می‌رسد. همچنین در برخی موارد، با استفاده از فیلر و یا نخ‌کشی نیز می‌توان پوست پیشانی را بلند کرد. فیلر یک ماده شیمیایی است که در پوست تزریق می‌شود و باعث جوان‌سازی و بهبود حالت پوست می‌شود. نخ‌کشی نیز یک روش جراحی پلاستیکی است که با استفاده از نخ‌های خاص، پوست را بلند می‌کند.

مزایای لیفت ابرو و پیشانی

از دیگر مزایای لیفت ابرو و پیشانی، بهبود شکل چهره و بهبود احساسات شخصی است. با انجام این روش، شخص می‌تواند به شکل و ظاهر جوان‌تری داشته باشد و احساس رضایت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. همچنین، لیفت ابرو و پیشانی روشی سریع و غیرجراحی‌ای است که نیاز به بستری شدن و یا بازگشت به کار ندارد. معمولاً، این روش در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و شخص می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد.

نکات مهم انجام لیفت ابرو و پیشانی

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی درباره روش “لیفتینگآندوسکوپی پیشانی و ابروها” ارائه و اظهار کرد: اصولا جراحی‌های زیبایی که روی صورت انجام می‌شوند اعم از لیفتینگ‌ها، برداشتن پف، کشیدن و … به طور متوسط هشت تا 10 سال در افراد ماندگاری دارند.

یکی از مهمترین ارکان سلامتی در این گونه جراحی‌های زیبایی در اطراف چشم، معاینه دقیق چشم پزشکی قبل از جراحی است که منجر به یافته‌هایی می‌شود که هم می‌تواند در نتیجه جراحی و زیبایی موثر باشد و هم می‌توان پس از پیدا کردن مشکلاتی که در چشم وجود دارد آنها را به طور همزمان مورد عمل جراحی قرار داد و آن مشکل را نیز درمان و رفع کرد.

روش رایج کنونی غیرتهاجمی که ما به کار می‌بریم روش “لیفتینگ آندوسکوپی پیشانی و ابروها” است، عنوان کرد: در این روش بسیاری از پف‌هایی که در پشت پلک فوقانی وجود دارد و یک بخش آن مربوط به خود پلک است و یک بخشی مربوط به افتادگی ابروست، از بین می‌رود.

باید در ابتدا بروز پف چشم را علت‌یابی کرد. اگر قرار باشد تمام این پف را از طریق جراحی پلک برطرف کنیم، زیبایی ایجاد نخواهد کرد، بلکه با برداشتن پوست زیادی از آن ناحیه هم ابرو به مژه‌ها نزدیک می‌شود و ظاهر خوبی ندارد و هم بسته شدن پلک برای حفاظت از ابرو دچار مشکل می‌شود، بنابراین خشکی چشم رخ داده و بیماری‌های قرنیه ایجاد می‌شود.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم تاکید کرد: به همین علت است که معاینه دقیق چشم پزشکی به منظور علت‌یابی توصیه می‌شود. اگر میزان پف دور چشم ناشی از افتادگی پیشانی و ابرو باشد، عمل جراحی لیفتینگ پیشانی و ابرو اولویت پیدا می‌کند و در صورتی که فقط مشکل مربوط به پلک باشد عمل بلفاروپلاستی می‌تواند راهگشا باشد ولی در اکثر موارد ترکیبی از این دو وجود دارد و لازم است هم در ناحیه ابرو و هم در ناحیه پلک تغییراتی صورت بگیرد که ضمن حفظ فاصله پلک و ابرو، پف هم از بین برود.

بهمنی کشکولی در پاسخ به اینکه آیا همه جراحان صلاحیت انجام این اعمال را دارند، گفت: متخصصان جراحی زیبایی صورت، اندازه گیری مربوط به امور زیبایی را می‌دانند و در آن صلاحیت دارند. البته درخواست من این است در هر رشته‌ای به جز آکولاپلاستی (جراحی ترمیمی چشم)، حتما از مشاوره چشم پزشک استفاده کنند تا اگر موردی وجود دارد حتما در عمل لحاظ شود.

معاون پژوهشی مرکزتحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران، درباره میزان دوام و عمر اعمال لیفتینگ پیشانی و ابرو گفت: اصولا جراحی‌های زیبایی که روی صورت انجام می‌شوند اعم از لیفتینگ‌ها، برداشتن پف، کشیدن و … به طور متوسط هشت تا 10 سال در افراد ماندگاری دارند. گاهی اوقات در برخی افراد به دلیل مراقبت‌های خاصی که از پوستشان انجام می‌دهند و بهداشت و سلامت پوست و بدن را رعایت می‌کنند، طول عمر اثر این اعمال بیشتر است.

اما در برخی ممکن است اثر جراحی دو تا سه سال زودتر از بین برود. این افراد یا سبک غلطی در زندگی دارند به عنوان مثال سیگار می‌کشند، تغذیه خوبی ندارند، مبتلا به اضافه وزن هستند و یا ژنتیک خوبی از نظر پوست نداشته باشند.

امتیاز دهید post
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا