سبک زندگی

راه های افزایش طول عمر لباس

راه های افزایش طول عمر لباس چیست؟ نگهداری از لباس و کفش و کیف ,اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید احتمالاً پول و وقت زیادی را صرف لباس‌های خود کرده‌اید. شما با دقت و زحمت یک لباس را بر لباس دیگر ترجیح داده‌اید، کفشی را با توجه به وضعیت مالی خود انتخاب کرده‌اید و یک سوم حقوقتان را صرف خرید یک تاپ ابریشمی کرده‌اید یا به حساب بانکی‌تان آنقدر فشار آورده‌اید تا به یک ظاهر خاص برسید و چرا این کار نکنید؟ شما هر روز لباس می‌پوشید پس چرا کاری نکنید که حس کنید خاص و زیبا هستید؟ فقط یک مسئله‌ای وجود دارد: وقتی شما اینقدر برای کمد لباس‌تان زحمت می‌‌کشید باید زمان و تلاشی را هم برای حفظ آن در نظر بگیرید. اگر شما چیزی را دوست دارید، نسبت به آن بی‌تفاوت نباشید. با محبوب ترین ها همراه باشید.

روش های افزایش طول عمر لباس های مجلسی

ما می خواهیم کاری کنیم که لباس ها مثل روز اولشان سالم باقی بمانند. اگر شما خوش‌شانس باشید می‌توانید آنها را برای یک عمر بپوشید. این که ظاهر لباس‌ها را نو نگه داریم و به آنها عمر طولانی‌تری ببخشیم، کاملاً ممکن است. اما این منوط به مچاله نکردن لباس‌ها روی کف زمین است. در این مطلب ۷ راهکار را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید انجام بدهید تا مجموعه‌ی لباس‌های با ارزش خود را به شکل بسیار باشکوهی که لیاقتش را دارند، حفظ کنید.

راه های افزایش طول عمر لباس
راه های افزایش طول عمر لباس
مشکل : کش آمدن و تاب برداشتن لباس
سلاح مخفی شما : چوب رختی

چگونه : لباس‌های خود را با چوب رختی آویزان کنید، البته با چند استثنا: به جز لباس‌هایی که دارای تزئینات خاصی هستند (به خاطر اینکه آنها وسایلی هستند که شما قصد ندارید آویزان کنید. مثل: لباس‌های تزئین‌دار، چرم، بعضی‌ سویشرت‌ها که از شکل خود می‌افتند و سنگین هستند یا پارچه‌های ترمه) به جز اینها من دوست دارم تمام لباس‌هایم را آویزان کنم. چرا که تصور می‌کنم آویزان کردن لباس‌ها رفتار بهتری با آنهاست.

مشکل : کشیده شدن نخ‌ها روی لباس
سلاح مخفی شما : استفاده از چوب‌ رختی‌های یک شکل

چگونه : از شایع ترین اشتباهی که در کمد لباس مردم مشاهده می‌کنیم این است
که آنها انواع چوب رختی را دارند ولی نمی دانند باید از کدامشان استفاده کنند.
آویزان کردن لباس‌ها با چوب رختی کافی نیست نحوه‌ی این کار هم مهم است.
وقتی به جای استفاده از چوب‌ رختی‌هایی که نصفش پلاستیک، آهن و چوب است از چوب رختی‌ای با یک رنگ و یک استایل استفاده می کنید

نگهداری از لباس و کفش و کیف

این نشان می‌دهد که لباس‌های شما در شرایط بهتری هستند.
این یک راهکار تصویری است که برای شما جواب خواهد داد.
شما باید این کار را همان اول انجام بدهید و نکته‌ی دیگر این است که چوب رختی‌هایی از جنس چوب به هیچ وجه فضا را برای شما ذخیره نمی‌کنند.
متاسفانه وقتی مردم از سیستم‌های ساده استفاده نکنند در نهایت این موضوع به ضرر لباس‌ها تمام می‌شود و من فکر می‌کنم این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که مردم مرتکب می‌شوند.

مشکل : رنگ پریدگی
سلاح مخفی شما : شستن با مواد شوینده‌ی مخصوص آب سرد
نگهداری از لباس و کفش و کیف

چگونه : هیچ چیزی به اندازه‌ رنگ پریدگی باعث کهنه به نظر رسیدن ظاهر لباس شما نخواهد شد. آکمی اوکا مدیر قسمت مواد صنایع شیمیایی فورمولتیکس می‌گوید: محو شدن رنگ‌ها می‌تواند بر اثر ذرات غیر محلول در آب بوجود آید که در طول شستن روی لباس ته‌نشین می‌شوند و لباس‌ها را از سطح بیرونی رنگ‌پریده نشان می‌دهد. ترکیباتی وجود دارند که می‌توانند جلوی ته‌نشین‌ شدن این ذرات روی لباس‌ها را بگیرند و باعث شوند لباس‌ها تمیز و روشن به نظر برسند. یک راه دیگر برای جلوگیری از این رویداد شستن لباس‌ها در آب سرد همراه با مواد شوینده‌ی مخصوص آب سرد است.

مشکل : ترکیب رنگ ها
سلاح مخفی شما : کاغذ بدون اسید

چگونه : اینکه لباس‌های خود را چگونه تا می‌کنید برای محافظت از لباس‌های شما مهم است. جایی که به نگهداری از لباس‌های محبوبم برمی‌گردد اغلب دور آنها را با یک کاغذ بدون اسید می‌پوشانم. این کاغذ باعث می‌شود تا از ترکیب رنگ لباس‌ها با یکدیگر جلوگیری شود.

مشکل : سوراخ‌هایی که توسط حشرات ایجاد می‌شوند
سلاح مخفی شما : روغن اسطوخودوس

چگونه : وقتی لباس‌های خود را انبار می‌کنید مهم است که محفظه‌ی نگهداری آنها نسبت به ورود هر نوع حشره‌ای عایق باشد. هیچ چیزی به اندازه یک بید بزرگ روی سویشرت سوراخ ایجاد نمی‌کند. از اسطوخودوس در کمد و کشوی لباس استفاده کنید. من یکی از طرفداران استفاده از اسطوخودوس به جای سدر هستم. اسطوخودوس حشرات را از خود دور می‌کند و یک ضد عفونی کننده طبیعی است. قدرت بیشتری نسبت به سدر دارد. شما مقداری اسطوخودوس را درون کمد خود بریزید و خواهید دید که دیگر هیچ حشره ای نزدیک کمد لباس‌های شما نخواهد شد.

مشکل : کیف‌های خالی
سلاح مخفی شما : پرکننده کیف

چگونه : ما تصور می‌کنیم که کیف اگر خالی باشد تا با یک سری خرت و پرت کوچک پر شده باشد بهتر است. اما این تصور غلط است، باید از مواد پر کننده کیف استفاده شود تا شکل کیف شما حفظ شود. همچنین می‌توانید از کاغذهای بدون اسید برای پر کردن داخل کیف استفاده کنید.

نگهداری از لباس و کفش و کیف
مشکل : از شکل افتادن کفش‌ها
سلاح مخفی شما : قالب کفش

چگونه : کفش‌ها عموماً نادیده گرفته می‌شوند
چرا که اغلب برای محافظت از آنها از واکس استفاده می‌شود
اما مشکل از یک جا نشستن کفش‌ها درون جاکفشی ناشی می‌شود.
مهم است که از قالب‌های کفش برای زیبا نگه داشتن کفش‌ها استفاده شود
و البته تمیز نگه داشتن هم باید در دستور کار باشد.
برای پوتین‌های بلند استفاده از قالب‌ کفش امری ضروری است.
نه تنها کمک می‌کند پوتین‌ها راست بمانند بلکه شکل قسمت ماهیچه‌ی پوتین را نیز حفظ می‌کند.

نگهداری از لباس و کفش و کیف

نگهداری از یک کفش چرمی بستگی به استفاده از برس و مقداری واکس پوتین خوب دارد.
شما این کار را باید حداقل فصلی یک‌بار انجام بدهید
اما برس می‌تواند برای چرم جیر نیز استفاده شود.
فقط برس را تمیز نگه دارید تا ظاهر خارجی کفش‌های شما نیز تمیز بماند.

تدوین = مجله سبک زندگی

امتیاز دهید post
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا